Злодія в законі "Кащєя" засудили до 5 років з конфіскацією майна за шахрайство

12.03.2021 13:25

Роман Коган/Кащаєв
Роман Коган/Кащаєв

Дніпровський районний суд Києва засудив до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна 46-річного громадянина України Романа Когана, який до 2018 року мав виключно російське громадянство, носив прізвище Кащаєв та відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Кащєй"/"Рома Кривой"/"Рома Краснодарський".

Об этом сообщает ТОП СМИ

Обвинувальний вирок достойнику у п’ятницю, 12 березня 2021 року, оголосила служитель Феміди Інна Омельян.

Згідно із ним, суд визнав доведеною провину Когана/Кащаєва у скоєнні навесні 2018 року шахрайства (ч.4 ст.190 КК України) стосовно мешканця Київщини Анатолія Іванця. Останній буцімто домовився придбати в "Кащєя" іномарку за 30 тис. дол. та віддав половину цієї суми в якості авансу, коли раптом "продавець" автівки зник з радарів.

Згодом було встановлено: злодій в законі де-юре взагалі не мав ніякого стосунку до машини (зокрема, й підстав для її продажу), отриманими від Іванця грошими він розпорядився на власний розсуд, та й взагалі — чкурнув за кордон.

У січні 2019 року "Кащєя", якого окремі ЗМІ характеризують в якості так званого "смотрящего" за півднем РФ, затримали на території Польщі за поданням російських правоохоронців. На Батьківщині достойнику інкримінують вимагання (ст.163 КК РФ), приперчене підозрою в обійманні найвищого статусу в кримінальній ієрархії (ч.4 ст.210-1 КК РФ). Після цього в "екстрадиційну чергу" за Кащаєвим/Коганом встали українські силовики. На початку лютого 2019 вони зареєстрували кримінальну справу за мотивами поневірянь ошуканого Іванця, і також почали домагатися видачі Когана в статусі громадянина України офіційному Києву.

Зрештою, як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, аргументи вітчизняних можновладців схилили шальки юридичних терезів Польщі до того, що наприкінці 2020 року короля злочинного світу було екстрадовано до України. Після цього розслідування справи щодо його взаємин з Іванцем поновили, а сам потерпілий під присягою заявив про повне відшкодування йому збитків, а додатково — ще й моральної компенсації в розмірі 5 тис. дол.

Надалі Когана/Кащаєва було звільнено з-під варти. Відпочатку щодо нього було застосовано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту, а згодом — цей "запобіжник" пом’якшили на особисте зобов’язання.

Наприкінці січня 2021 року обвинувальний акт щодо шахрайських витівок Романа Валерійовича було скеровано до Дніпровського райсуду столиці. Тут, з урахуванням положень ч.3 ст.349 КПК України, його справу розглядали за спрощеною процедурою.

Допитаний під час судовиго розгляду Коган визнав свою провину повністю. З урахуванням його каяття, характеризуючих факторів, а також відсутності будь-яких претензій з боку потерпілого адвокат "злодія в законі" в дебатах клопотав щодо призначення "Кащєю" умовного покарання. Аналогічну позицію заявив прокурор по справі Олександр Лубін, що наполягав на засудженні Кащаєва/Когана до 5 років позбавлення волі без конфіскації з іспитовим строком на 2 роки.

Однак синхронність обвинувачення та захисту "Кащєя" не розтопила серце судді Омельян, яка 12 березня в обвинувальному вироку Когану призначила йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі с конфіскацією майна. До набрання вироком законної сили щодо короля злочинного світу продовжує діяти запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

detective-info


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/444074-zlodija_v_zakoni_kashchjeja_zasudili_do_5_rokiv_z_konfiskatsijeju_majna_za_shahrajstvo”