СБУ проводить масштабні обшуки на об’єктах підприємства Glusco, яке пов’язують з Віктором Медведчуком

11.03.2021 14:54

последние новости в Украине останні новини в Україні


Правоохоронці провели 140 обшуків на об’єктах в рамках розслідування справи про масштабну операцію з "тіньової" реалізації неякісних нафтопродуктів. У Службі безпеки України 11 березня повідомили, що в даній кримінальній справі йдеться про 240 мільйонів гривень прихованих від податкової системи.

Об этом сообщает Сити невс

Про це ASPI news дізналося від пресцентру СБУ. Повідомляється, що кримінальне провадження розпочато за статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 3 ст. 209 (легалізація або відмивання майна, отриманого злочинним шляхом),
  • ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків)
  • ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем),
  • ч. 2 ст. 204 (незаконне виготовлення підакцизних товарів).

В СБУ також розповіли, що в Україні діяла "тіньова" схема, згідно з якою відбувалося обіг і реалізація неякісних нафтопродуктів. За версією слідства, організатори схеми мали на меті ухилення від сплати податків до держбюджету.

Також стало відомо, що правоохоронці отримали дозвіл на проведення понад 140 санкціонованих обшуків в 13 офісних приміщеннях, 7 нафтобазах, 13 морських судах, 105 автозаправних станціях і 2 відділах митного оформлення. Також в СБУ уточнили, що наразі проводяться заходи за участю співробітників Державної фіскальної Служби, Держпраці та Держпродспоживслужби, спрямовані на збір доказів і відомостей, що стосуються обставин скоєних кримінальних правопорушень.

Своєю чергою, Телеграм-канал Klymenko Time 11 березня повідомив, що за їхніми даними мова йде про обшуки на об’єктах держпідприємствах Glusco. Відомо, що ряд ЗМІ пов’язують підприємство з лідером політсили "ОПЗЖ" Віктором Медведчуком. Також відомо, що ДП "Глуско" налічує в Україні 127 автозаправних станцій і 6 нафтобаз, які компанія викупила у компанії "Роснефть".

Варто нагадати, що в Україні закрили три телеканали, що належать однопартійцю Медведчука. В ООН з цього приводу заявили, що держава має право протидіяти дезінформації, але повинна забезпечувати права на свободу вираження думок.

Також нагадаємо, що Рада нацбезпеки наклала санкції на Віктора Медведчука і його дружину Оксану Марченко. Чи виявилися ці заходи дієвими, ASPI news розповів заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/podii/sbu-provodit-masshtabni-obshuki-na-obektakh-pidpriemstva-glusco-yake-povyazuyut-z”