Прокуратура Азербайджану: Вірменські добровольці можуть стати реальною загрозою для 20 країн

05.10.2020 16:04

Алієв попросив вжити профілактичних заходів, щоб притягнути добровольців до відповідальності

Генеральний прокурор Азербайджану Камран Алієв попросив генпрокурорів США, Канади, Австралії, Німеччини, Росії, Грузії, України, Білорусі, Узбекистану, Уругваю, Іраку, Ірану, Аргентини, Бразилії, Болгарії, Польщі та Лівану, а також міністрів юстиції Греції, Сирії та Франції звернути увагу на масові візити етнічних вірмен до Вірменії. Інформацію про це опубліковано 5 жовтня на сторінці генпрокуратури Азербайджану у Facebook.

Об этом сообщает Редакция

Алієв попросив вжити "профілактичних заходів, щоб ці особи були притягнуті до відповідальності".

"У ЗМІ повідомляли, що приблизно тисяча етнічних вірмен приїхало або хотіло приїхати на територію Азербайджанської Республіки. Було зазначено, що в резолюції 2178 (2014) Ради Безпеки ООН особи, причетні до організації та здійснення терористичних актів в інших країнах, визначені терміном "іноземні бойовики-терористи". Іноземні країни мають враховувати, що такі "вірменські добровольці" можуть стати реальною загрозою для їхніх країн, якщо вони набудуть бойових навичок", – ідеться в повідомленні.


https://www.facebook.com/prokurorluq/posts/3511994018861614

1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

27 вересня 2020 року в регіоні спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію

Повідомляли про загиблих і поранених мирних жителів.

Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь в конфлікті, оголосили мобілізацію.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/prokuratura-azerbajdzhanu-virmenski-dobrovoltsi-mozhut-stati-realnoju-zagrozoju-dlja-20-krajin-1521551.html”