ЄС просить допомоги: Україна відправить миротворців на Балкани

26.09.2020 08:43

Миротворці в Боснії і Герцеговині
Україна відправить миротворців до Боснії і Герцеговини в рамках операції Althea сил Європейського Союзу EUFOR. Про це стало відомо під час зустрічі Міністра оборони України Андрія Тарана з Високим представником Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки паном Жозепом Боррелем, зазначають .

Міністерство оборони України вже прийняло відповідне рішення по підтримці партнерів на Балканах. Інформація про кількісний склад українських військових у місії, а також терміни реалізації не розголошуються.

Об этом сообщает Слон

Операція Althea сил Європейського Союзу EUFOR (European Union Force Bosnia and Herzegovina) – це військова місія в Боснії та Герцеговині для нагляду за військовим виконанням Дейтонської мирної угоди 1995 року. Є наступником місій НАТО в Боснії та Герцеговині SFOR and IFOR. Діє із 2 грудня 2004 року та регулюється мандатом Ради Безпеки ООН, котрий щорічно затверджує нову місію ще на один рік.

Місія ООН в Боснії та Герцоговині

Станом на березень 2019 року, сили EUFOR налічують 600 військовослужбовців з 20 країн, включаючи як членів Європейського Союзу так і тих, що не входять до ЄС, і навіть не розташовані в Європі.

Наразі у EUFOR беруть участь Албанія, Австрія, Болгарія, Чилі, Чехія, Франція, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Польща, Португалія, Північна Македонія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швейцарія, Туреччина та Великобританія.Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/politic/ies-prosyt-dopomohy-ukraina-vidpravyt-myrotvortsiv-na-balkany-345867.html”