"ПриватБанк" повідомив про перше застосування в суді "антиколомойського" закону

15.06.2020 22:29

Закон забороняє повернення "ПриватБанку" Коломойському

12 червня в Господарському суді Києва вперше застосували ухвалений Верховною Радою закон про заборону повернення націоналізованих банків колишнім власникам, відомий як "антиколомойський". Про це заявив "ПриватБанк", поінформувало 13 червня агентство "Інтерфакс-Україна".

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Ідеться про дві справи за позовами колишніх акціонерів "ПриватБанку", які вимагали визнати недійсними договори купівлі-продажу акцій банку.

"Це перше реальне застосування банківського закону 590-IX українськими судами. Проаналізувавши матеріали справ (за позовом ТОВ "Реватіс" і за позовом ТОВ "КС Груп"), суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання АТ КБ "ПриватБанк" та закрив провадження в обох справах", – розповіли в "ПриватБанку".

У банку зазначили, що "антиколомойський" закон "передбачає право колишніх акціонерів банків на компенсацію заподіяної шкоди, забороняючи при цьому визнавати недійсними договори, укладені в процесі виведення банків із ринку".

Закон №590-IX "Про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" ухвалили 13 травня. Документ, зокрема, забороняє повернення "ПриватБанку", націоналізованого у 2016 році, бізнесменові Ігорю Коломойському, який намагається оскаржити націоналізацію в судах.

21 травня закон підписав президент України Володимир Зеленський.

Ухвалення цього законопроєкту та відкриття ринку землі були головними вимогами Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-privatbank-povidomiv-pro-pershe-zastosuvannja-v-sudi-antikolomojskogo-zakonu-1504349.html”