Країни ЄС не змогли дійти згоди щодо бюджету

22.02.2020 12:25

Бюджетний саміт ЄС завершився без угоди після протистояння між багатими державами-членами та іншими країнами.

Об этом сообщает Роспрес

Про це повідомляє BBC.

Як зазначається, такі багаті країни як Данія, Австрія, Швеція та Нідерланди (економна четвірка) заявили, що не погодяться на бюджет більше 1% ВВП блоку.

Теперішня бюджетна система ЄС діє до кінця поточного року, нова, домовленості щодо якої так і не дійшли, охоплюватиме період з 2021 по 2027 рік.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель визнала, що переговори були перервані через “занадто великі розбіжності”, але попередила: “нам доведеться повернутися до цієї теми”.

Як економна четвірка, так і чисті країни-бенефіціари – 17 держав-членів, включаючи Іспанію, Португалію, Грецію, Польщу та Угорщину, – відкинули компромісну пропозицію голови Європейської ради Шарля Мішеля, яка обмежила б спільні витрати на рівні 1,069% від загального ВВП ЄС.

Це трохи менше, ніж його початкова пропозиція 1,074%, що еквівалентно 1,09 трлн євро.

Чисті країни-бенефіціари хотіли отримати більше 1,074%, в той час як економна четвірка хотіла максимум 1%.

Виникли також розбіжності з приводу того, як буде витрачатися бюджет.

Економні країни хочуть більше витрачати на кордони після міграційної кризи 2015-16 років, зміни клімату, безпеки та діджиталізацію. Країни-бенефіціари Східної та Південної Європи хочуть витрачати кошти на “фонди згуртованості” – гроші для бідних регіонів – і субсидії для фермерів.

Після провального саміту Шарль Мішель проведе консультації з державами-членами щодо дати нової зустрічі. Якщо до кінця року домовленості не буде досягнуто, ЄС доведеться призупинити проєкти.

Нагадаємо, ЄС планує продовжити санкції проти Росії влітку 2020 року.


Всі свіжі новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Джерело статті: “https://vgolos.com.ua/news/krayiny-yes-ne-zmogly-dijty-zgody-shhodo-byudzhetu_1176503.html”