Горбатюк: На сьогодні немає жодного вироку обвинуваченим у розгоні акції студентів на Майдані

Горбатюк: Суди розглядають по суті справи 21 обвинувачуваного в розгоні Майдану, зокрема колишнього глави КМДА Олександра Попова, чотирьох командирів "Беркуту" та інши

На сьогодні немає жодного вироку тим, кому висунуто підозру або обвинувальний акт у суді з розгону акції студентів на Майдані Незалежності в листопаді 2013 року. Про це розповів голова управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк в інтерв’ю "РБК-Україна".

"Колишній президент країни Віктор Янукович підозрюється в організації розгону мітингу і застосуванні сили співробітниками міліції. Також підозрюються колишні секретар РНБО, його заступник, міністр внутрішніх справ, начальник київської міліції, його заступник, начальник управління громадської безпеки", – зазначив Горбатюк.

Він додав, що суди розглядають по суті справи 21 обвинувачуваного в розгоні Євромайдану, зокрема колишнього глави КМДА Олександра Попова, чотирьох командирів "Беркуту", командира роти і рядових беркутівців. Їм інкримінують безпосередньо побиття мітингувальників або фальсифікація рапортів і протоколів про адміністративні правопорушення протестувальників, про нібито їхній опір.

21 листопада 2013 року в Києві через відмову уряду підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом розпочався мітинг на Майдані, який переріс у масові протести по всій країні. Мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки).

За словами президента України Петра Порошенка, унаслідок трагічних подій 18–20 лютого 2014 року загинуло 107 осіб.

Закінчився Євромайдан наприкінці лютого 2014 року втечею президента України Віктора Януковича в Росію.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/maidan/-gorbatjuk-na-sogodni-nemaje-zhodnogo-viroku-obvinuvachenim-u-rozgoni-aktsiji-studentiv-na-majdani-561227.html”