Дуже хочеться жити


Все це звичайні люди, точно такі самі, як ми з вами, і часто, нещастя приходять до них раптово, як грім серед ясного неба. Життя абсолютно непередбачуване і підтримка може знадобитись кожному з нас…

Допомогти хворим людям – стати здоровими.

Згадайте, чому Ви востаннє раділи? Раділи по-справжньому, від усієї душі? Чим захоплювались?

Дітям дуже подобається цей світ. Нам хочеться щиро, як вони, радіти кожній дрібниці: полуниці на грядці, кольорова парасолька, ялинка… Їм ще так багато треба побачити, так багато пережити – хорошого. Тому найбільше відчуваєш несправедливість, коли під загрозою опиняються вони.

Щороку в Україні ставлять «смертельні діагнози» тисячам маленьких дітей. Але якщо дитина помирає тому, що медицина безсила – це трагедія, яку ми змушені прийняти. Коли ж дитина гине, бо на лікування не вистачає грошей – це катастрофа, з якою змиритися неможливо.

Майже 50% дітей з «смертельними» діагнозами можуть успішно вилікуватись, побачити море, позбивати колінця, катаючись на велосипеді, вирости, створити свої власні сім*ї і бути щасливими… Українська система охорони здоров*я зовсім не готова рятувати маленькі життя. Наприклад, вартість курсу лікування від раку "безнадійним і Україні" дітям — закороном складає близько 100 тисяч євро, з яких держава не виділяє ані копійки. Це величезна сума, яку зібрати самотужки – практично неможливо. Але така ціна одного життя.

По всьому світі існує значна кількість благодійних фондів. У таких організаціях волонтери (люди, які працюють на добровільних засадах, безоплатно) займаються збором коштів найрізноманітнішими способами – від розташування кешбоксів біля кас у супермаркетах, до проведення благодійних концертів та аукціонів – тут усі засоби виправдані.

Наприклад, благодійний фонд «Жити завтра» співпрацює з київською дитячою клінікою ОХМАТДИТ та обласними дитячими онкологічними центрами. Члени фонду знайомі з історіями усіх дітей, що лікуються в цих відділеннях і збирають кошти на адресну допомогу – комусь потрібні гроші на операцію, комусь ліки, комусь кров для переливання… Та навіть самі відділення лікарень часто потребують підтримки – холодильник, телевізор, іграшки для дітей – допомога ніколи не буває зайвою.

Масштабний благодійний проект організовував екс-гітарист гурту «Океан Ельзи» Павло Гудімов. Він присвятив пісню «Серце не спи» у своєму дебютному альбомі хворим дітям. «Кліп, знятий на цю пісню повний дитячих емоцій – чистих, таких, як бувають у малюків: радість, сум, сором*язливість. Вони – щасливі. І ми хочемо, щоб такими були всі діти!»,- говорить Павло. За допомогою відправки смс, вартістю всього 1 гривня, учасники проекту зібрали кошти для придбання рідкісної дорогої апаратури в Інститут серцево-судинної хірургії ім. Амосова.

Від нас із вами залежить дуже багато в цьому світі, який насправді повний добра і позитиву.

… і склянка любові

Звичайно, допомогти можна не тільки грошима. Стрес, якого зазнають у таких кризових ситуаціях самі діти та їх родичі – рівний 5-бальному внутрішньому землетрусу. В таких ситуаціях найважливіше для діток і сімей – підтримка, відчуття, що з тобою поруч є надійні друзі.

В київському відділенні дитячої онкології у суботу й неділю процедур немає – щоб розважити діток, група студентів з Університету ім. Шевченка в ці дні організовує для них Арт-Терапію. Вимазані фарбою, з ніг до голови обкидані обрізками кольорового паперу, оточені фломастерами, барвистими нитками/наклейками/пластиліном, малюки з усією серйозністю творять свої шедеври, пишаються своїми досягненнями, і в ці щасливі миті зовсім забувають, що вони в лікарні.

Написати листівку, розповісти казку, просто обійняти – ми можемо творити дива, які надихнуть маленьких людей ковтнути ще ложечку борщу, зробити ще один самостійний крок, вдихнути ще ковток повітря, вилікуватись, вижити…

Займатися благодійністю – стало модно. Але це не прерогатива «дружини президента» чи зірки шоу-бізнесу – тих у кого завалявся зайвий мільйончик. Для благодійності основне – милосердя. Допомогти може кожен! «Мільйонів» на всіх не вистачає, але жертвуючи навіть 1 долар, 10 гривень чи будь-яку іншу суму, заходячи в гості з фруктами, звичайним «як справи?» по телефону – Ви робите свій внесок, виказуєте підтримку тому, хто цього найдужче потребує.

І якщо кожен з нас додасть хоча б маленьку частинку з усього необхідного, нам вдасться врятувати ще більше життів, повернути щасливі посмішки на людські обличчя…