На батьківщину з пейзажами та віршами


Нещодавно у Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки художника-земляка Юрія Семеновича Ботнара.

Юрій Семенович Ботнар народився 1 січня 1949 року в місті Кіровограді. У 1963 році закінчив Кіровоградську дитячу художню школу (перший випуск); у 1968 році – Київський художньо-промисловий технікум; у 1987 році — графічний факультет Українського поліграфічного інституту ім. Івана Франка.

З 1972 по 1989 рік працював художником у Кіровоградських художньо-виробничих майстернях художнього фонду УРСР. За активну пропаганду художнього мистецтва та високу майстерність нагороджений почесною грамотою ЦК ВЛКСМ та стає лауреатом обласної комсомольської премії ім. Ю.Яновського. У 80-их роках ілюструє книги у виданнях Києва: «Радянський письменник», «Веселка», «Молодь».

У 1989 році засновує Творче об’єднання молодих художників «Барва», яке організовує проведення виставок: 1989-1992 р. — Міжнародна виставка оп-арта Віктора Вазарелі в містах України і Радянського Союзу; 1990 р. – виставка Українського образотворчого мистецтва в Канаді і США та виставка «Скіфське золото» в м. Турку (Фінляндія); 1992 р. – виставка українського пейзажу та натюрморту у Берліні (Німеччина).

Об’єднання «Барва» під керівництвом Ю.С.Ботнара відкриває виставки сучасного мистецтва та андеграунда в м. Києві і містах Європи. Наш художник-земляк є одним із засновників благодійного фонду Сергія Параджанова. Ю.С.Ботнар брав участь у багатьох обласних, республіканських, міжнародних виставках. Серед них участь у виставці Кіровоградського гарнізону до Дня збройних сил СРСР (1980), республіканська виставка «Художник і книга» у м. Києві (1984), республіканська виставка до Дня Перемоги у м. Києві (1985), виставка київських художників в м. Калінінграді (1993), участь у виставках фонду С.Параджанова (1995-1998).
Нині митець займається лише малярством. Роботи художника знаходяться в музеях та приватних колекціях США, Канади, Німеччини, Фінляндії, Угорщини, Болгарії, Словаччині, Вірменії, Ізраїлю, Росії та України.
Виставка, що відкрилася в Кіровоградському обласному художньому музеї є першою персональною виставкою Юрія Семеновича Ботнара в рідному місті. Ю.С. Ботнар – художник-живописець, чудовий графік, неперевершений майстер ліричного пейзажу та натюрморту . Його роботи здаються на перший погляд невибаглив ими , але вони дихають свіжістю та безпосередністю .В роботах митця поєднані щедрість почуття та кольору, багатство та гармонійність кольорів. Пейзаж та натюрморт – провідні жанри в творчості художника.

На виставці представлено більше 35 картин. Також в експозиції представлені деякі поетичні твори Юрія Семеновича Ботнара, де поєднані пейзаж та вірші. А ще на відкритті виставки художник передав до фондів музею три свої роботи: «Останній день осені. Річка Інгул» (п.о., 1980р.); «Осінній натюрморт» (п.о., 2008р.); «Вербна неділя» (п.о., 2009р.).