У Бразилії через зливи і зсуви загинуло понад 50 людей (фото, відео) - Подробиці

Подія: Через повені та зсуви на південному сході Бразилії загинуло щонайменше 54 людини. Близько 18 тис. осіб перемістили у центри тимчасового проживання. Крім того, більш ніж 3,3 тис. жителів країни залишилися без даху над головою. Три міста оголосили зоною стихійного лиха.

Деталі: Сильні тропічні зливи обрушилися на штат Мінас-Жерайс наприкінці минулого тижня. Кілька днів метеорологи фіксували рекордну кількість опадів. Наприклад, лише за добу (24 січня) у столиці штату місті Белу-Орізонті випало 171,8 мм. води. Це рекордна кількість за 110 років спостережень. Саме у цьому місті зафіксували найбільше смертельних випадків. Повінь забрала 13 життів.

Багато людей загинули під час зсувів. В місцевому управлінні цивільної оборони повідомили про загибель цілих сімей. З-під завалів у районі Пампулха дістали 48-річну матір та трьох дітей (10, 9 та 6 років). Під завалами в Белу-Орізонті загинула ще одна родина (26-річний батько, 23-річна мати, та 3-місячний малюк). Серед інших померлих також є багато дітей та молодих людей.

На відео, яке оприлюднила користувачка соцмережі Twitter видно, як течія зносить будинок.

NOW- IN BRAZIL.

At least 30 people have died &2,500 Evacuated, during severe rainstorms in Brazil’s Minas Gerais state, the country’s emergency services have said.Many of the victims were buried in landslides or washed away in floods after intense rain. #MinasGerais pic.twitter.com/u8Thr9hntf

— -??????- (@Frolencewalters) January 27, 2020

Блогер під ніком Muzamil пише, що через сильні дощі 30 000 людей покинули свої домівки. Він також каже, що загиблих уже понад 50.

"At least 54 people are dead after heavy rains triggered floods and landslides in Brazil’s southeast.

30K+ people have been forced from their homes since Jan. 23.

The city of Belo Horizonte had 6.7 inches of rain in 24 hours, the most in 110 years. pic.twitter.com/g6KJiqRsIb"

— Muzamil (@promuzi) January 28, 2020

У штаті Еспіріту-Санту річка вийшла з берегів, влаштувавши потоп у містах Іконія та Алфреду-Шаві. Повідомляється, що уряд країни уже направив постраждалим районам фінансову допомогу, сума якої становить 20 млн. доларів.

Civil Defense forces say at least 2,554 people have been evacuated and 791 are now homeless. 36 cities and town are affected. pic.twitter.com/yKSSJhd1HZ

— Andrew Fishman (@AndrewDFish) January 25, 2020

А ЗМІ продовжують розповідати історії постраждалих людей. Деякі з них вражають. Наприклад, розповідь 31-річного Тіаго дос Сантоса Коста. Чоловік каже, що він із сім’єю виїхав з будинку за 10 хвилин до його обвалу.

Коментарі: "У п’ятницю автомобіль цивільної оборони проїхав вулицями, попереджаючи про сильні дощі. Ми вирішили піднятися з меблями на верхній поверх, але в суботу дощі посилилися", — розповів він G1. Чоловік каже, що вони з сім’єю вирішили покинути будинок в неділю. Виїхали о 7:57, а о 8:07 він побачив, як дім, де він прожив 5 років, розвалився просто на його очах. Тіаго додав, що бачив як холодильник, плиту, шафу-купе та телевізор просто несло річкою.

Що було раніше: Жертвами землетрусу на сході Туреччини, який стався 24 січня, стали 39 людей. Більше десятка людей перебувають у реанімації, а рятувальники продовжують шукати людей під завалами.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/u-brazilii-cherez-zlivi-i-zsuvi-zaginulo-ponad-50-lyudey-foto-video”