УПЦ МП таємно висвятила в архієреї одіозного помічника окупантів Криму, в ПЦУ нагадали про "Чорну раду"

09.12.2019 04:58

УПЦ МП таємно висвятила в архієреї одіозного помічника окупантів Криму, в ПЦУ нагадали про "Чорну раду"

Обраний кілька років тому у вікарні архієреї для Кримської єпархії УПЦ Московського патріархату Каллінік Чернишев був днями рукоположений у єпископи в Ніжині. Про це через фейсбук повідомив архієрей Православної церкви України владика Євстратій.

Об этом сообщает http://frankivsk.top

«Чорна рада» Таку назву має відомий історичний роман Пантелеймона Куліша про однойменну подію червня 1663 р., що...

Опубліковано Євстратієм Зорею Неділя, 8 грудня 2019 р.

За його словами, дійство відбулося 8 грудня за участі предстоятеля Російської православної церкви в Україні митрополита Онуфрія в Ніжинському Миколаївському соборі, про що свідчать фотографії в інтернеті. Причому на офіційних ресурсах УПЦ МП жодної інформації про таку непересічну подію, як хіротонія нового єпископа, немає.

"Каллінік відомий тим, що активно сприяв окупації Криму Російською Федерацією навесні 2014 р. За що отримав відзнаку від окупантів і нею вельми похвалявся. Ще майже чотири роки тому в Лаврі його обрали на "вікарного єпископа" в Крим, але через розголос в пресі досі побоювалися висвячувати, бо такого кандидата могли просто заарештувати, як пособника окупантів", — пояснив владика Євстратій.

Каллінік Чернишев

Він припустив, що теперішня подія зумовлена політичною ситуацією. "І от тепер вирішили, що "час прийшов". Мабуть, з Росії дали добро, а тут на місці прорахували, що напередодні зустрічі в Парижі українська держава не схоче скандалу з Москвою", — зауважив автор публікації.

Архієпископ ПЦУ також звернув увагу на обрання місця для хіротонії одіозного священнослужителя – поблизу Ніжина в 1663 році сталося зібрання, описане згодом в історичному романі Пантелеймона Куліша "Чорна рада". Саме в місцевому соборі після цієї ради присягав на вірність московському царю гетьман Брюховецький, а згодом там служив Максим (у чернецтві – Мефодій) Филимонович, якого за прислужництво Москві в РПЦ висвятили в єпископи, а Вселенський патріарх відлучив від церкви через спроби цього діяча незаконно захопити владу в Київській митрополії.

Владика Євстратій наголосив, що хіротонія нового "єпископа Бахчисарайського" відбулася в цьому місці "ніби продовжуючи цю ганебну лінію". "Мабуть, побоялися робити це у Києві, тож подалися до козацького Ніжина... Поближче до Крут. Поближче до Батурина. Щоби не просто зробити відвертого пособника окупантів єпископом, а ще й при цьому демонстративно показати "кто в домє хазяін", — зауважив архієпископ.

Відео У Криму затримали архієпископа ПЦУ Климента

Окупанти затримали архієпископа ПЦУ Климента. Із Симферополя він саме планував їхати у Ростов-на-Дону, щоб відвідати судове засідання та зустрітися з українським політв’язнем Павлом Грибом. Російська поліція затримала його прямо в автобусі на вокзалі. Далі його відвезли у районний відділок. До нього вже приїхав адвокат, а телефоном із самим Климентом, змогла зв’язатися український омбудсмен Людмила Денисова.

У Криму затримали архієпископа ПЦУ Климента
ТСН. Тиждень
  • Facebook 1
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber

Джерело статті: “https://tsn.ua/ukrayina/upc-mp-tayemno-visvyatila-v-arhiyereyi-odioznogo-pomichnika-okupantiv-krimu-v-pcu-nagadali-pro-chornu-radu-1456329.html”