NASA випробувало сонцезахисний екран космічного телескопа

Американське космічне агентство NASA завершило випробування сонячного щита космічного телескопа Джеймса Вебба (JWST), який повинен захистити флагманську обсерваторію від сонячного випромінювання, передає 1NEWS з посиланням на .

Об этом сообщает http://aceupmysleeve.net со ссылкой на портал ГрамотейЗапуск і подальше розгортання JWST надзвичайно складні. Щоб поміститися в обтічнику своєї ракети Ariane 5, масивна конструкція буде складена, як орігамі. Після досягнення орбіти настане напружений період, коли телескоп буде розгортатися.


Цей складний процес почнеться, коли JWST розгорне сонячну батарею, яка забезпечить її енергією в ході місії. Вийшовши за орбіту Місяця, JWST розгорне свої піддони для захисту від сонця і розширить вежу, яка відокремлює структуру телескопа від захисного елемента. Потім повільно звільнятимуться мембрани сонячного щита


Якщо все піде за планом, телескоп буде розміщений на гало-орбіті в точці Лагранжа L2 системи Сонце — Земля, яка знаходиться на відстані приблизно 1,6 млн км від Землі. Однак успіх телескопа повністю залежить від характеристик його сонцезахисного екрану.


Повністю розгорнутий сонцезахисний екран приблизно дорівнює довжині тенісного корту. Структура складається з п’яти окремих шарів полімеру, відомого як Kapton. Після запуску нижня сторона сонячного щита буде орієнтована так, щоб постійно бути зверненою до Сонця, занурюючи структуру телескопа в вічну тінь.


Нещодавно завершений тест екрану являє собою важливий етап на шляху до запуску.


Зараз команда зайнята перепакуванням сонцезахисного екрану, перш ніж проводити подальші електричні і механічні випробування. Потім JWST піддасться ще одному змодельованому розгортанню.
Джерело статті: “https://1news.com.ua/tsikave/nasa-vyprobuvalo-sontsezahysnyj-ekran-kosmichnogo-teleskopa.html”