Очільник МВС Естонії заявив про труднощі через українських мігрантів


Міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельме заявив про те, що його країна не може приймати мігрантів із Близького Сходу і Африки, тому що відчуває "імміграційний тиск" з України. Про це він заявив на зустрічі глав МВС країн-членів Євросоюзу у Люксембурзі, де обговорювалися міграційні проблеми, повідомляє телеканал ERR.

Об этом сообщает http://airgunskiev.com

Хельме зазначив, що на зустрічі більшість країн показали, що не хочуть приймати мігрантів, готові запропонувати технічну допомогу. За його словами, у своєму виступі він також сказав, що Естонія не має можливості приймати тих, що клопочуть про притулок.

"Якщо подивитися, то тих, що клопочуть про притулок прибуває до нас найбільше не з Близького Сходу чи Африки, а з України. На другому місці Грузія, потім Молдова і тільки потім Афганістан та подібні країни... У нас і зараз труднощі з цим імміграційним тиском, і ми не бачимо особливого розуміння по відношенню до нас. Українці швидше інтегруються у російськомовну громаду, і для нас це культурна і демографічна проблема. Навіть якщо хтось каже, що це не проблема, то насправді це дуже серйозна проблема", — заявив естонський міністр.

Нагадаємо, що уряд Естонії скасував рішення від 2010 року, яким громадяни України були звільнені від обов’язку сплачувати держмито за розгляд заявок на довгострокові візи (на термін понад 90 днів). Міністр закордонних справ Естонії Урмас Реймсалу заявив про те, що сьогодні близько 90% українців, які звертаються з проханням про довгострокові візи, просять їх з метою працевлаштування. Тому, за його словами, надалі не виправдано зберігати таке виключення для громадян України. Таке ж рішення ухвалили й для громадян Білорусі.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/ochilnik-mvs-estoniyi-zayaviv-pro-trudnoschi-cherez-ukrayinskih-migrantiv-325780_.html”