«Сокар» після троллінгу «Укрзалізниці» взявся «ламати» біржові аукціони «Нафтогазу»

13 серпня Українська енергетична біржа ” зупинила торги природним газом у зв’язку з змовою двох учасників, які штучно підвищували рівень цін на лот з продажу газу «Нафтогазу». Про це повідомляється на сайті біржі.

Служба безпеки біржі зафіксувала змова між ТОВ «ТД» Сокар Україна»» та ТОВ «Центральна газопостачальна компанія» на торгах з продажу газу від ТОВ «ГК« Нафтогаз Трейдинг» (входить у групу НАК« Нафтогаз України»). Зазначені фірми по черзі підвищували ціну за одним з лотів на продаж на незначні суми протягом аномально тривалого часу.

«У результаті таких дій компаній, ціна природного газу могла вирости на 34,8% від стартової, а інші лоти продавця не могли бути реалізовані. Біржею було зупинено торги на підставі п. 13.2.1. правил», — йдеться в повідомленні біржі.

Зазначимо, в рамках електронних біржових торгів за номером GAS-130819-14 були представлені дві позиції «Нафтогаз Трейдингу» — №4 і №5. Крок ціни становив 12₴

Дії «Сокар» і «ЦГК» кваліфікували як спробу штучного впливу на ціни з метою маніпулювання.

100% ТОВ «ТД «Сокар Україна»» належить ТОВ «Сокар Енерджі Україна», яке належить азербайджанської державної компанії «Socar», зареєстрованої в Баку.

Сьогодні ТД «Сокар Україна» оскаржує в АМКУ п’ять дизельних тендерів «Укрзалізниці». У відповідь на вимушене призупинення торгів і недолік запасів палива «Укрзалізниця» провела екстрену пряму закупівлю.

Черкаське ТОВ «Центральна газопостачальна компанія» записана на Наталю Деркач з Черкащини. Раніше повідомлялося, що через мобільний номер компанія пов’язана з власником ТОВ «Енергогазрезерв» Олексієм Ківенко. У 2007-2009 роках Ківенко був членом правління ВАТ «Черкасигаз» з групи Дмитра Фірташа.

Нагадаймо, Нафтогаз у травні цього року заявив про початок продажу газу на українській енергетичній біржі.Джерело статті: “http://povin.com.ua/222804-14-08.html”