Як понад століття тому виглядала каплиця на відомій горі Тернопілля? (фотофакт)

Як понад століття тому виглядала каплиця на відомій горі Тернопілля? (фотофакт)
Здавна на горі-осанець у Кременецькому районі Тернопільської області стояла капличка, замість якої згодом спорудили церкву.

Якою колись була каплиця на знаній горі, можна подивитися на старих листівках, які поширив у соцмережі Фейсбук Demo Domini. Зображення датується 1904-1914 роками. На картці можна побачити, що тоді використовувався ще старий правопис – подано літеру «ѣ» (графічна модифікація букви ь «єрь».

За однією з оповідей, у часи монголо-татарської навали Матір Божа зійшла на гору та гірко заплакала над нещастями бідних людей. Диво побачили місцеві селяни, що переховувалися від татар на вершині. Вони захотіли підійти до Богородиці, аби вклонитися їй, та свята вознеслася на Небо, а на місці, де вона торкнулася землі, забило чисте джерельце з цілющою водою.

Ще одна легенда розповідає, що на Божій горі у давнину стояв оточений кам’яними стінами монастир і якось під час чергової татарської навали його оборонцям бракнуло води. Саме в цей час на скелястій верхівці з’явилася Божа Матір, а з-під місця з’яви потекло джерельце.Джерело статті: “http://ternopoliany.te.ua/zhittya/37584-yak-ponad-stolittia-tomu-vyhliadala-kaplytsia-na-vidomii-hori-ternopillia-fotofakt”