Google почала розслідування "зливу" тисяч приватних бесід користувачів


Компанія Google почала розслідування "зливу" тисячі розмов користувачів "розумних" колонок Google Home і сервісу Google Assistant. Раніше бельгійський канал VRT News заявив про те, що в його розпорядженні опинилися тисячі записів розмов користувачів з Бельгії та Нідерландів, повідомляє ВBС.

У самій Google стверджують, що скомпрометовані були записи, які надсилаються до експертів-лінгвістів, які допомагають програмі краще розуміти різні мови і удосконалити технологію розпізнавання мови. Представники каналу заявили про те, що більшість записів – це короткі звукові повідомлення, які записувалися після того, як користувач вимовляв "OK, Google" і давав команди пристрою.

Разом з тим, на приблизно 150 аудіофайлах з тисячі ця фраза не звучала, вони включають в себе суперечки, телефонні розмови, "розмови в спальні" і так далі. У деяких з них містилися конфіденційні дані.

В Google припускають, що запис включався випадково після того, як користувач вимовляв "ОК, Google". Крім того, в компнаїі стверджують, що не можуть не відсилати записи експертам-лінгвістам, оскільки це "надзвичайно важливий" інструмент удосконалення програм розпізнавання мови. Варто відзначити, що експерти отримують лише близько 0,2% всіх записів користувачів.

Підписуйтесь на наш "Telegram"-овий канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося про те, що особисті дані мільйонів користувачів Facebook, які скористалися популярним додатком для визначення типу особистості, включаючи відповіді на інтимні питання, протягом декількох років знаходилися у вільному доступі.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/google-pochala-rozsliduvannya-zlivu-tisyach-privatnih-besid-koristuvachiv-317271_.html”