Політв’язня Літвінова можуть звільнити з колонії вже сьогодні — адвокат

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив адвокат Літвінова Роман Ліхачов.

За його словами, звільнення відбудеться після того, як адміністрація колонії отримає необхідні документи — указ про звільнення і наказ Мін’юсту. Станом на 17:20 ці документи вони ще не отримали.

Водночас Ліхачов розповів, що, за його даними, документи вже направили. Він також уточнив, що у Літвінова є все необхідне, аби дістатися додому.

«Будемо робити все, щоби його сьогодні звільнили, необхідні речі йому українська Гельсінська спілка передавала, а також інші організації», — резюмував захисник.

Раніше 12 липня стало відомо, що президент Володимир Зеленський помилував політв’язня Літвінова, якого після передачі з Росії утримували в харківській колонії.

Нагадаймо, як дізналось Громадське, Літвінов вже понад 4 місяці перебуває в колонії в Харкові після передачі з РФ. У Росії він відсидів 5 років у в’язниці — політв’язня засудили на 8,6 роки за нібито розбій, хоча спочатку хотіли засудили на 25 років за вбивство неіснуючих насправді людей на Луганщині, коли Літвінов був у складі батальйону «Дніпро-1».

У Мін’юсті підтвердили, що «компетентні органи Росії» передали Літвінова Україні, проте інші деталі справи не розкрили.Джерело статті: “https://hromadske.ua/posts/politvyaznya-litvinova-mozhut-zvilniti-z-koloniyi-vzhe-sogodni-advokat”