У Пслі й Сумці перевищена норма нітритів, сульфатів, фосфатів

Лабораторія Державної екологічної інспекції в Сумській області також, як і лабораторія КП «Міськводоканалу», провела дослідження проб води з річок Псел та Сумка. За результатами дослідження, в обох водоймах перевищено норми вмісту нітритів, сульфатів та фосфатів.

«Результат свідчить про велике перевищення нітритів у воді. З шести відборів у трьох випадках було в 11 разів перевищення норми нітритів, ще в трьох в 12. У 1,4 рази перевищення азот-амонійних речовин, і в 1,6 разів сульфати, у 1,7 фосфати (миючі речовини). Це свідчить про процес розпаду органічних речовин і сполук у водному об’єкті , що в свою чергу може свідчити про скид у річки недостатньо очищених скидів. Це можуть бути сліди життєдіяльності людини, а можуть розкладатися річкові водорості. Адже обладнання, яке зараз є у «Міськводоканалу», не спроможне здійснити високий ступінь очистки каналізаційних вод», – розповів Олександр Уваров, в. о. начальника Державної екологічної інспекції у Сумській області.

За словами Олександра Уварова, низку посадових осіб КП «Міськводоканал» притягнули до адміністративної відповідальності. А за результатами лабораторних досліджень, КП «Міськводоканал» нараховано штраф у сумі близько 200 тисяч гривень.

sts.sumy.uaДжерело статті: “http://debaty.sumy.ua/news/ecology/u-psli-j-sumtsi-perevishhena-norma-nitritiv-sulfativ-fosfativ”