Супрун: Із квітня 2018 року зарплати сімейних лікарів і медсестер зросли у середньому втричі

Супрун анонсувала зміни на рівні поліклінік і лікарень

Зарплата українських сімейних лікарів і медсестер зросла втричі порівняно із квітнем 2018 року. Про це 16 червня у "Фейсбуці" повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

"Прагнення змінити значення професії лікаря було однією з причин, чому ми розпочали трансформацію системи охорони здоров’я. І з квітня 2018 року кожен день для нас – день сімейного лікаря. І за цей час сімейні лікарі та медсестри дійсно відчули результати трансформації та задоволені ними. Їхні зарплати зросли в середньому втричі", – написала вона.

За словами в.о. міністра, "сімейні лікарі стали своєрідними провідниками для пацієнтів – їх знають, із ними радяться, до них дослухаються".

"Від 1 січня 2020 року системні зміни розпочнуться на рівні поліклінік та лікарень по всій країні. Нарешті перетворення відбудуться там, де їх вимагають не лише всі медики, але й мільйони громадян", – зазначила Супрун.


https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2368796710071549

19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №6327 про медичну реформу.

Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов’язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності та пологів. 28 грудня ініціативу схвалив тодішній президент Петро Порошенко. Закон набув чинності 1 січня 2018 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-suprun-z-kvitnja-2018-roku-zarplati-simejnih-likariv-i-medsester-zrosli-v-serednomu-v-tri-razi-1044976.html”