Україна звернулася до Росії з загрозою через полонених моряків: що відомо

Україна буде домагатися введення санкцій проти РФ у разі відмови від виконання постанови Міжнародного трибуналу з морського права ООН, за якою Росія повинна звільнити українських моряків і повернути три конфіскованих судна.

Про це повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник, передає "Укрінформ". "Якщо ж Москва вирішить ігнорувати це рішення (про звільнення українських моряків. — Ред.), то ми будемо просувати ідею введення нових — гамбурзьких — санкцій щодо Росії", — заявив дипломат.

Відзначається, що санкції можуть отримати таку назву за місцем розташування Міжнародного трибуналу — в місті Гамбург.

Новини
"Червона лінія для Кремля!" Порошенко оцінив рішення трибуналу щодо моряків

Полонені українські моряки

Полонені українські моряки

Мельник також зазначив, що рішення трибуналу є "дипломатичною перемогою і потужним додатковим міжнародно-правовим козирем", який допоможе домогтися якнайшвидшого звільнення моряків.

В окупованому Криму вже заявили, що Росія не збирається виконувати рішення Трибуналу, передає "РИА Новости".

"Якщо суддя високої кваліфікації Міжнародного трибуналу заплутався в паперах і не бачить нічого, крім звинувачень на адресу Росії, для нас його слова і вироки ні гроша не варті", — заявив так званий депутат Держдуми від Криму Руслан Бальбек.

Бальбека підтримав "керівник робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному представництві Криму" при президенті Росії Олександр Молохов, який заявив, що морський трибунал в Гамбурзі не має права вимагати від Росії звільнити українських військових моряків і повернути кораблі, тому рішення не потрібно виконувати.

Глава комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачев раніше висловив думку, що Росії слід продовжувати відстоювати свою позицію по керченському інциденту, а рішення міжнародного трибуналу ООН з морського права нелегітимне.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права задовольнив позов України і зобов’язав Росію негайно повернути три українських військово-морських кораблі і відпустити 24 полонених моряків.

  • 25 листопада 2018 року корабель РФ протаранив буксир ВМС України, після чого Росія застосувала зброю і захопила три судна.


  • Всі 24 члени їхніх екіпажів потрапили в полон, троє моряків отримали поранення.


  • Всі 24 захоплених українських моряків визнали себе військовополоненими.


  • 17 квітня 2019 року суд продовжив арешт українцям до 24-26 липня.


  • 10 травня в Міжнародному трибуналі з морського права пройшли слухання про незаконне затримання Росією 24 українських моряків.


  • Раніше в МЗС України спрогнозували, що Росія виконає рішення Міжнародного морського трибуналу по захопленим в полон українських моряків, однак зробить це у властивій Кремлю манері.


Не набридаємо! Тільки найважливіше — підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "Санкції проти Росії" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/ukraina-zvernulasya-do-rosii-z-zagrozoyu-cherez-polonenih-moryakiv-scho-vidomo.htm”