Вербна неділя 2019: як провести свято, щоб бути здоровими і щасливими

21.04.2019 07:06

21 квітня православні християни відзначають одне з найголовніших свят — Вербну неділю.

Цей день ще називають Вхід Господа у Єрусалим. Як сказано у Біблії, за тиждень до своєї смерті і воскресіння Ісус приїхав у Єрусалим на віслюку. Місцеві жителі, які почули про воскресіння Лазаря, зустрічали Христа пальмовими гілками і кричали "Осанна!".

Через те, що у наших широтах не ростуть пальми, слов’янські християни замінили їх на вербу. Гілки приносять у храм для посвячення, а потім легенько б’ють свої рідних, бажаючи їм щастя і здоров’я.

За народним переказом, перш, ніж зайти у хату, хазяїни обходили все господарство з освяченою вербою. На городі вони саджали кілька веточок. Якщо верба виростає, значить, син або дочка скоро вступлять у шлюб.

Домашніх тварин били вербою з боків, а "котики" розкладали по полю, щоб краще ріс хліб.

Вдома гілки верби ставили під іконами і зберігали цілий рік. У давнину люди вірили у чудодійну силу освітлених гілочок і вважали, що вони можуть принести у дім світло та благополуччя. За допомогою верби навіть намагалися зупинити град або грозу.

Народні цілителі лікували вербою від багатьох хворіб. Приміром, вони поїли людей відварами з освяченої рослини або навіть робили з ним ванни. Використовували вербу при лікуванні ревматизму, шлункових хвороб і іншого.

Наші предки відганяли вербою нечисту силу. До прикладу, коли по весні вперше виводили худобу на пасовище, її плескали освяченою гілкою і говорили: "щоб нечисть не чіплялася до тварин". Вербою обкладали колодязь, щоб захистити його від злих духів.

У деяких місцевостях України клали гілля свяченої верби у домовину покійнику. Наприклад, бабок-повитух "щоб малі чим відганяти потерчат (душі дітей, які померли нехрещеними).

Нагадаймо, в Україні з’явилися три нових свята.

Раніше Знай.ua повідомляв, чого не можна робити у Вербну неділю.

Також Знай.ua писав, прикмети, забобони, ворожіння та найважливіші заборони на Вербну неділю.
Джерело статті: “https://znaj.ua/society/227518-verbna-nedilya-2019-yak-provesti-svyato-shchob-buti-zdorovimi-i-shchaslivimi”