Супрун: Щоб перемогти монстрів – треба бути монстром, проте добрим

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на вихідних брала участь у заході Національної служби здоров’я України, якій нещодавно виповнився рік. Темою експертної дискусії, на яку її запросили, була «Трансформація системи, як втримати курс в зоні турбулентності: завдання, що потребували революційних рішень та виклики, які чекають нас в майбутньому».


Висловлені думки стосуються всіх інституцій та організацій, команд та спільнот українців, які прагнуть розвивати Україну, повідомила Уляна Супрун, пише Новое время.


«Багато людей, коли думають про рік виборів (і президентських, і парламентських), уявляють собі, що це є рік змін, скандалів, постійних кадрових перестановок тощо», – зазначає вона.


Вона підкреслює, що кожного тижня нам пророкують звільнення, посадку в тюрму, страту, заслання, потім знову страту і так по колу.


«Кожне зручне для маніпуляцій слово виривають з контексту. Будь-які дії висміюють у колі «фахових фахівців і досвідчених управлінців». Експерти з питань розбудови комунізму пишуть довгі тексти про те, як просто треба більше грошей чи якусь містичну «страхову медицину», а народні депутати свято вірять у будь-які слова авторитетних лікарів. Будь-яка брехня розноситься зі швидкістю світла, ніхто не перевіряє факти, усі поспішають з заголовками та оцінками: хайп, хайп і ще раз хайп», – відзначає керівниця МОЗ.


Крім того, вона повідомила, що від моменту її призначення виконуючою обов’язки – вже 2,5 роки команда працює в «зоні турбулентності».


Також вона вказує на те, що українці схильні перебільшувати унікальність ситуації, в якій ми опинились цього року, і недооцінювати власну спроможність.


«Я дуже багато чую останнім часом про страх, що буде відкат назад, нові інституції зруйнують, не дадуть змінам рухатись далі. На вас дивляться як на добрих хіпстерів-міленіалів, які за першого серйозного випробування розбіжаться. Понаписують заяви зі словами «я на таке не підписувався» і повернуться у теплі офіси бізнесу. Здивуймо їх», – пише Супрун.


Керівниця МОЗ дала пораду на наступний рік для НСЗУ.


«Щоб перемогти монстрів – треба бути монстром. Але добрим. Нехай вас бояться покидьки. Відчуйте власну силу. Говоріть голосно і чесно. Але не зазнавайтесь і не втрачайте спроможність чути об’єктивну критику. Так ви знайдете союзників», – наголосила вона.


За її словами, не треба чекати, коли вас атакують – бийте першими.


«Так звикли говорити напівправдою, що коли ти просто називаєш речі своїми іменами, відразу отримуєш підтримку. Можливо не ту підтримку, яка робить легким життя в урядовому кварталі. Але ту підтримку, яка приходить у критичний момент і не дає перемогти силам зла», – зазначила чиновниця.


«Не бійтесь бути монстром для корупціонерів, схематозників і популістів», – резюмувала Уляна Супрун.


Читайте більше новин на тему: вибори Президента


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/10/suprun_shchob_peremogty_monstriv__treba_buty_monstrom_prote_dobrym_1548699”