НАЗК передало в поліцію дані про незаконні внески у фонд Гриценка

На рахунок кандидата Гриценка внесли 3,4 млн грн від осіб, які, згідно із законодавством, не мали права робити внески

Національне агентство з питань запобігання корупції передало в поліцію дані про незаконні внески у фонд кандидата в президенти, лідера "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка. Про це повідомила екс-голова агентства Наталія Корчак у "Фейсбуці" 21 березня.

За її словами, НАЗК виявило порушення у здійсненні добровільних внесків до виборчого фонду кандидата в президенти.

"Внески надійшли від осіб, які, відповідно до законодавства, не мали права їх здійснювати. Загальна сума внесків, здійснених із порушенням, становить 3,4 млн грн", – повідомила вона.

Корчак зазначила, що розпорядник накопичувального рахунку кандидата Гриценка мав відмовитися від цих коштів упродовж трьох днів після того, як йому стало відомо, що гроші внесли з порушенням законодавства.


https://www.facebook.com/korchaknatalya/posts/812441862422872

За її словами, розпорядник рахунку відмовився отримувати лист НАЗК про порушення.

Згідно з ч. 3 ст. 43 закону України "Про вибори президента України" добровільні внески заборонено здійснювати неповнолітнім, іншим політичним партіям, фізичним і юридичним особам, а також громадянам, які мають непогашений податковий борг. Внески також не можуть бути анонімними або зробленими особами під псевдонімами.

Нацагентство з питань запобігання корупції створили у 2015 році. Агентство серед іншого виконує перевірку декларацій держслужбовців та їхнього способу життя, займається пошуком інформації про зловживання владою або корупцію.

Центрвиборчком зареєстрував Гриценка кандидатом у президенти 15 лютого. Вибори президента в Україні призначено на 31 березня 2019 року. Виборча кампанія стартувала 31 грудня 2018 року. 8 березня Центрвиборчком затвердив остаточний список із 39 кандидатів у президенти.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/nazk-peredalo-v-politsiju-dani-pro-nezakonni-vneski-u-fond-gritsenko-827301.html”