Аутизм через щеплення та заборона вакцинації в Японії: Супрун взялась руйнувати нові міфи

Чергову добірку поширених міфів про вакцинацію та їхнього розвінчання опублікувала на своїй сторінці у "Фейсбуці" в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Веред них – шкідливий вплив щеплення на імунну систему людини а також спричинення аутизму.

Міф №1. Введення трикомпонентної (тривалентної) вакцини шкідливе. Також небезпечно вводити дитині відразу кілька вакцин, бо це перевантажує імунітет. А якщо в організмі вже є антитіла, вводити вакцину не можна.

Водночас чиновниця зазначає, що такі міфи противники вакцин пояснюють нібито гіперімунізацією — мовляв, вакцинація може перенавантажити імунітет.

За її словами, таке хибне сприйняття сформувалось через уявлення — що більше мікробів потрапляє в організм, то сильніше перевантажується імунна система. Однак, як пояснює урядовиця, це твердження суттєво недооцінює силу імунної системи та, навіть навпаки, переоцінює кількість «чужорідної» речовини — антигенів, що містять вакцини. Мікроби, що є причиною того самого болю у горлі або застуди дають дитині більше антигенів, ніж будь-яка вакцина.

Так само нічим не загрожує вакцинація людям, у яких уже сформувався імунітет до хвороби. Це безпечно і не має негативних наслідків. Тому, наприклад, якщо батьки не пам’ятають, чи робили дитині щеплення КПК, і не мають документальних підтверджень — Супрун наполегливо радить вакцинувати дитину, щоби забезпечити їй необхідний захист.

Міф №2. Вакцини проти кору (КПК) мають здатність пригнічувати імунітет, тому в період епідсезону грипу категорично не можна проводити масову вакцинацію проти кору.

Натомість Супрун зазначає, що дослідження вказують на протилежне. Науковці аналізували окремі випадки бактеріальних та вірусних інфекцій в популяції протягом так званих періодів ризику після щеплення (0-30 днів, 31-60 днів і 61-90 днів). Їхній висновок — вакцина КПК не підвищує ризики цих інфекцій.

Міф №3. Вакцини мають відповідати “імунним потребам нації”. Ніби найкраще користуватися препаратами, які виробляються в межах країни, а не закуповувати їх за кордоном.

Втім Супрун наголошує, що як не буває жодних “імунних потреб нації”, так хвороби не знають національних чи територіальних кордонів. Тому мешканці будь-якої країни світу можуть заразитися тим самим вірусом кору, поліомієліту або збудником дифтерії.

“У виробленні вакцини ключове — не країна, не національна приналежність людей, яким вона вводиться, а якість та вимоги до виробництва, що за останні 15-20 років стали ще більш жорсткими”, – пише Супрун.

Міф №4. Вакцини викликають аутизм

Урядовиця наголошує, що вакцинація не призводить до аутизму. Центр контролю та профілактики захворювань у США, медичний інститут Національної академії наук Великобританії та британська Національна служба охорони здоров’я провели дослідження та спростували будь-який зв’язок між вакциною і виникненням аутизму. Також існує понад десяток досліджень, результати яких спростовують зв’язок між вакцинацією і розвитком аутизму.

Міф №5. Вакцинація проти кору заборонена в Японії

В Японії не заборонена вакцинація проти кору, відзначає Супрун. Навпаки — в цій країні щеплення проти кору та краснухи (Measles, Rubella – MR) входить до планової вакцинації згідно з японським Календарем щеплень.

Як зазначає Супрун, наразі Японія має високий рівень імунізації проти кору. Так, у 2016 році рівень охоплення вакцинацією становив 97% (перша доза у віці одного року) і 93% (друга доза у 5-6 років), за даними ВООЗ від 20 червня 2018 року.

В.о. міністра наголосила, що щеплення — найбезпечніший спосіб захиститися від інфекційних хвороб і подолати їх назавжди. Водночас вона назвала єдині випадки, коли вакцину вводити не рекомендується.

  • Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.
  • Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини.
  • Імунітет може не сформуватися при хіміотерапії в онкологічних хворих, під час вживання великих доз стероїдних гормонів, вживання ліків, що пригнічують імунітет, СНІДу.
  • Під час вагітності не можна робити щеплення КПК та іншими вакцинами, що містять живі віруси, а також якщо були алергійні реакції на аміноглікозиди, введення препаратів крові.
  • БЦЖ не роблять, якщо дитина при народженні важить менше 2,5 кг, інфікована туберкульозом чи має дефекти системи фагоцитозу;
  • ОПВ (жива поліомієлітна вакцина) не вводиться, якщо є тяжкі форми гіпогаммаглобулінемії (стану імунодефіциту) чи хтось із членів сім’ї має протипокази до цієї вакцини.Джерело статті: “https://vgolos.com.ua/zhyttya/autyzm-cherez-shheplennya-ta-zaborona-vaktsynatsiyi-v-yaponiyi-suprun-vzyalas-rujnuvaty-novi-mify_945372.html”