Сімох волинських журналісток атакували хакери

Семеро волинських журналісток заявили про надходження фішингових повідомлень у соцмережі Facebook.

Про це повідомляє представниця ІМІ у Волинські області Мая Голуб, – інформує ІМІ.

Фішингове повідомлення у "Фейсбуці" надійшло журналісткам Юлії Остапович, Ірині Юзві, Оксані Вашкевич, випусковій редакторці сайту “Перший” Тетяні Бугаєнко, журналістці сайту “Перший” Віті Сахнік, ведучій ТРК “Аверс” Світлані Васільєвій, редакторці “Таблоїду Волині” Наталії Мазепі.

Більшість з них отримали повідомлення від редакторки “Таблоїд Волині” Наталії Мазепи, решта – від інших користувачів. У всіх просило ввести логін і пароль до пошти Gmail.

Як розповіла представниці ІМІ Наталія Мазепа, кілька днів тому вона потрапила на аналогічний фішинговий лист і залогінилися через пошту на Gmail. Пізніше вона виявила, що з її "Фейсбуку" шахраї повідправляли її друзям фішингові листи.

“Тішить, що не усім, а, напевно, лише тим, які були в мережі на той час. Двофакторна авторизація не була увімкнена, тому трохи зайняло часу повернути собі свій акаунт”, – додала Наталія Мазепа.

З її слів, зловмисники поміняли її пошту на свою, тому у неї залишився лише її номер телефону. Зайти у свій акаунт у "Фейсбуці" їй вдалося з номеру телефону. Цю ситуацію Мазепа не пов’язує з професійною діяльністю.

Журналістка Юлія Остапович розповіла, що отримала фішингове повідомлення 10 лютого від знайомої, яка є в друзях на "Фейсбуці".

“Вона просила поставити лайк під відео, лінк на яке був в повідомленні, і повідомити їй про це. Повідомлення такого характеру викликало б в мене підозру, коли б його скинула або незнайома мені людина (я зазвичай меседжі з подібними проханнями від незнайомих людей ігнорую), або ж якби це скинула людина, яка працює, скажімо, на заводі і не має жодного відношення до відео, аудіо тощо… Відтак я погодилась проголосувати і перейшла за посиланням”, – розповіла Юлія Остапович.

В неї запитало пошту і пароль, додала вона.

“Спочатку я ввела неправильний логін (не побачила опечатки), а тоді три рази підряд неправильний пароль від своєї пошти (бо в той момент чомусь просто не змогла його згадати). Однак на сайт (як потім виявилось, фішинговий) мене пропустило всі рази і під різними неправильними паролями. Я написала в месенджері користувачці (не підозрюючи тоді, що пишу хакерам), що відео немає. Тоді мені ще й відписали, що я, певно, ввела неправильний пароль, і чи в мене точно пошта gmail. Врешті я написала, що відео знайти не можу і надіслала в повідомлення лінк на цей фішинговий сайт. Відтоді мені ніхто не відписував. Проте через 10 хвилин з’явилось повідомлення на сторінці користувачки, що її ФБ зламали, і повідомлення не від неї”, – прокоментувала журналістка.

Після цього Юлія Остапович змінила пароль до пошти, поставила двофакторну аутентифікацію на свій обліковий запис, а також на Facebook.

Журналістка Ірина Юзва розповіла, що отримала фішингове повідомлення від журналістки Насті Корецької, яка попросила підтримати її конкурсну роботу.

“Настю знаю добре, тому й без усіляких підозр взялася допомагати. Перейшла за посиланням, у мене запросило пароль до пошти, я й ввела. На сайті й правда був розділ “таланти” чи щось схоже, багато різних відео. Я погортала трішки, роботи Насті не побачила, тоді й написала їй у Фейсбук. Вже тоді вона написала, що її сторінку зламали”, – розповіла журналістка.

“Незабаром на пошту прийшло повідомлення, що хтось з невідомого пристрою намагається зайти в мій обліковий запис. Я й почала міняти паролі”, – додала вона.

Ведуча телеканалу “Аверс” Світлана Васільєва теж розповіла, що їй прислали повідомлення у Фейсбуці з фішингом, щоб вона проголосувала за відео у конкурсі. Вона отримала повідомлення від користувачки Ніни Столярук. Журналістку питали, чи в неї пошта Gmail, а ведуча відповіла, що Ukr.net. Як зазначила Васільєва, її пошта не підійшла.

“Я пробувала вводити, але пароль не пам’ятаю до аккаунта, тому не змогла увійти”, – зазначила вона.

Випускова редакторка сайту “Перший” Тетяна Бугаєнко теж отримала повідомлення від Наталії Мазепи.

“Повідомлення було без лінку. Просто текст: «Треба твоя допомога, проголосувати і тд”. Але я не відписала на це. Одразу подумала, що, мабуть, сторінку Наталки зламали. Тому вирішила, що найкраще – просто проігнорувати”, – зазначила вона.

Як повідомляв ІМІ, 10 лютого журналістка, представниця ІМІ у Волинській області Мая Голуб отримала через Facebook повідомлення з фішингом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хакери опублікували 175 ГБ російських документів про війну на Донбасі та РПЦДжерело статті: “https://konkurent.in.ua/publication/36661/simoh-volinskih-zhurnalistok-atakuvali-hakeri/”