США та ЄС розглядають можливість уведення нових санкцій проти РФ через дії в Керченській протоці – Волкер

Волкер: Ми закликаємо Росію негайно звільнити українських моряків

США та Європа вивчають можливість запровадження додаткових заходів щодо РФ, якщо вона не звільнить захоплених у полон військовослужбовців ВМС України і "продовжить свої претензії на контроль" у Керченській протоці. Про це 31 січня під час телефонного брифінгу із Брюсселя заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, повідомляє УНІАН.

Він додав, що в лютому у США переглядатимуть "кримський" пакет санкцій, уведених через анексію Криму Росією, однією з опцій є введення нових санкцій, але остаточне рішення поки не ухвалено.

"ЄС також розглядає додаткові санкції, але ще нічого не було погоджено. Ми закликаємо Росію негайно звільнити моряків і намагаємося повернутися на дипломатичний шлях для врегулювання цієї кризи", – підкреслив Волкер.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає їх негайного звільнення.

Президент України Петро Порошенко заявляв, що Київ веде активну роботу з формування "азовського" пакета санкцій щодо Росії за агресію в районі Керченської протоки.

30 січня 2019 року у МЗС України повідомили, що 18 лютого ЄС обговорить можливість уведення нових санкцій проти РФ.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/ssha-ta-jes-rozgljadajut-mozhlivist-vvedennja-novih-sanktsij-proti-rf-z-za-dij-v-kerchenskij-prototsi-volker-703881.html”