Опозиційний блок може розколотися через висунення єдиного кандидата в президенти з партією Медведчука – ЗМІ

Джерело телеканала "24" стверджує, що бажання групи депутатів висунути Бойка (на фото) кандидатом у президенти разом із партією Медведчука може привести до розколу Опозиційного блоку

Опозиційний блок може розколотися через небажання частини представників політсили висувати народного депутата, співголову фракції блоку у Верховній Раді Юрія Бойка єдиним кандидатом у президенти спільно з партією "За життя", яку очолює проросійський політик Віктор Медведчук. Про це повідомляє телеканал "24", посилаючись на джерело в Опозиційному блоці.

Співрозмовник телеканала стверджує, що група, пов’язана з нардепами Сергієм Льовочкіним і Юрієм Бойком, найближчим часом може оголосити про висунення єдиного кандидата з партією Медведчука.

Неназваний представник групи Опозиційного блоку, яку пов’язують з бізнесменом Рінатом Ахметовим та екс-нардепом від Партії регіонів Борисом Колесниковим, підкреслив, що в Бойка немає шансів на перемогу.

"Бойко представляє тільки номенклатурну частина нашої політичної сили, а ми вважаємо, що єдиним кандидатом від Південно-Сходу повинен бути хтось із перспективних промисловців і підприємців або з керівників міст південного сходу. Нам потрібна людина, здатна перемогти. Чому Бойко неперспективний кандидат? Оскільки на виборах 2014 року за нього майже ніхто не проголосував. У нього і зараз тільки шостий рейтинг. Чому в такому разі хтось вважає, що за нього зараз проголосують більше, ніж раніше?" – сказало джерело видання.

Співрозмовник також відкинув звинувачення в тому, що група Ахметова–Колеснікова співпрацює з чинною владою: "Льовочкін і Бойко грають на стороні Порошенко. Докази? У них у групі тільки один депутат, проти якого порушено кримінальну справу, а у прихильників Ахметова – через одного. Тут можна згадати і [Олександра] Вілкула, і [Вадима] Новинського, й інших. Олена Бондаренко не може по Києву спокійно пройти".

Водночас інші джерела телеканала вважають, що Опозиційний блок не розколеться.

"Він розпадається ще з того часу, як тільки Ахметов–Колесніков і Льовочкін–Бойко пройшли в парламент. Взаємна їхня ворожість триває вже майже 10 років (партія "Опозиційний блок" була створена у 2014 році, її основу склали колишні члени Партії регіонів. "ГОРДОН"). Вона почалася ще за [колишнього президента України Віктора] Януковича, коли Ахметов із Колесніковим лобіювали коаліцію Партії регіонів із Блоком Юлії Тимошенко в піку [другому президентові Віктору] Ющенкові наприкінці нульових. Вони всі тримаються разом, тому що у свій час головний політтехнолог регіоналів [Пол] Манафорт їм чітко на цифрах показав, що разом вони візьмуть більше, ніж окремо", – сказало джерело.

Він припустив, що і зараз "розуміння того, що напередодні виборів краще триматися разом, їх зупинить від того, щоб вони остаточно розійшлися".

У березні 2019 року мають відбутися вибори президента України, у жовтні – вибори до Верховної Ради.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-opozitsijnij-blok-mozhe-rozkolotisja-za-visunennja-jedinogo-kandidata-v-prezidenti-z-partijeju-medvedchuka-zmi-489679.html”